Nebojte se vysílání DVB-T2 - vyřešíme to za Vás

Musím si koupit novou televizi? To jsou nejčastější dotazy lidí, kteří se zajímají o přechod na nový digitální vysílací standard, označovaný zkratkou DVB-T2. Kvůli novému signálu se změnilo zařízení na televizních věžích. Pro mnoho obyvatel je změna doslova noční můrou. Odborníci však uklidňují, že změna není složitá a k vypnutí současného vysílání DVB-T dojde až v roce 2021.

České televizní vysílání prochází velkými změnami. Po Praze a okolí, Brnu, Ostravě, Vysočině a středních Čechách spustily České Radiokomunikace vysílání v modernějším formátu DVB-T2 HEVC/H.265 v západních a severních Čechách, na Pardubicku a Domažlicku i ve velké části Moravskoslezského kraje a na jižní Moravě. Během roku 2018 se přidávají i zbylé vysílače po celé republice. Pokračuje tak tzv. přechodová fáze, tedy souběžné vysílání v novém DVB-T2 i v současném DVB-T formátu. Toto souběžné vysílání by mělo trvat až do roku konce roku 2020 s tím, že některé kanály své vysílání ve starším DVB-T pravděpodobně ukončí dříve.

V případě, že přijímáte tv pořady přes televizní kabelové rozvody ve formátu DVB-C, který je již mnoho let neměnným standardem, budete mít možnost i nadále sledovat svoje oblíbené programy, aniž byste investovali do nových zařízení DVB-T2.

Ti diváci, kteří již sledují naše televizní programy v DVB-C vědí, že počet nabízených programů a jejich kvalita je na velmi vysoké úrovni.

Vaše další dotazy velmi rádi zodpovíme na našich telefonních číslech nebo e-mailu společnosti NOEL, s.r.o. Hodonín.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku