Změna distribuce programů skupiny Nova a Prima v HD rozlišení

Z důvodu nově nastavených požadavků ze strany CET 21 na zpoplatnění programů Nova, Nova Cinema, Fanda, Smíchov a Telka v HD rozlišení a ze strany FTV Prima na zpoplatnění programů Prima, Prima Cool v HD rozlišení jsme nuceni přistoupit k následujícím krokům:

Zakódování programů Nova HD a Prima HD.

Programy Nova HD a Prima HD budou moci sledovat pouze diváci, kteří mají k dispozici dekódovací kartu a dekodér CONAX. Pokud nevlastníte dekódovací kartu a příslušný modul do Vašeho televizoru (případně HD set-top-box s dekódovací kartou), můžete si potřebné vybavení zakoupit u NOEL, s.r.o. (viz. KONTAKTY) .

  1. Programy Nova HD a Prima HD se stanou součástí skupiny komerčních HD programů „Omezená HD“ společně se stávajícími programy Nova Cinema HD, Fanda HD, Prima Cool HD, Barrandov HD.
  2. Po dokončení technických úprav doplníme do skupiny programů „Omezená HD“ další programy: Smíchov HD aTelka HD. Jednáme ještě o dalších HD programech.
  3. Celou skupinu komerčních HD programů „Omezená HD“ včetně programů Nova HD a Prima HD Vám zpřístupníme na Vaší kartě do konce roku 2015 bezplatně.
  4. Od 1.1.2016 bude tato skupina HD programů bezplatně přístupná ke každé z vyšších programových nabídek, než je Omezená. Uživatelé Omezené nabídky budou moci skupinu „Omezená HD“ sledovat za Technický poplatek.


Výše Technického poplatku není prozatím stanovena, neboť bude záviset na jednání s dalšími televizními stanicemi.


Plán zavést Technický poplatek je pouze pro ty diváky, kteří sledují a chtějí sledovat programy ve vysokém HD rozlišení, a kteří současně neplánují využívat žádnou z vyšších programových nabídek než je Omezená.

Děkujeme za pochopení.

Další veřejné informace k dané problematice:

http://www.digizone.cz/clanky/konec-televize-zadarmo-nova-i-prima-chteji-od-kabelovek-satelitnich-a-iptv-operatoru-zaplatit/


http://www.digizone.cz/clanky/kabelovky-se-brani-platbam-za-programy-novy-a-primy-bude-jim-to-neco-platne/Vytisknout stránku Vytisknout stránku